2014 Şubat Ayı Burç Yorumları

Koç burcu 2014 Şubat ayı yorumları nelerdir?

İki ayrı burçta 6 - 28 Şubat tarihleri arasında Merkür geri hareketini deneyimleyeceğiz. Bunun ilk ayağı 6 - 13 Şubat Merkür Balık burcu geri hareketidir. Bu geri hareket, sözel ifadeyi geri plana çeker, duygusallaştırır, zihnin dağınık olmasına yol açar. Bunu olumlu yönde kullanmak için yaratıcı çalışmalara ağırlık verebiliriz. Meditasyon, yoga zihni rahatlatır ve olumlu düşünmeyi sağlayabilir. Sıkıldığımızda günce tutabiliriz ve mutlaka olumlu düşünmeliyiz.

13 - 28 Şubat arasındaki Kova burcundaki geri harekette ise, ilişkiler gözden geçirilir. İdeallere uygun bir yaşam sürülüp sürülmediği, eski bir arkadaşlığın tekrar gündeme gelmesi, hedeflerin ele alınması üzerinde durulabilir. Çevre değişikliği önermiyorum. Bizler için yeni bir bakış açısı kazanmak, hem de ilişkileri ele alarak biraz da idealler doğrultusunda durumu gözden geçirmek yönünde etkili olabilir.

15 Şubat tarihinde Aslan burcunda dolunay meydana gelir. Hem aşk hayatı hem ailevi konular ele alınır. Duygular ve düşünceler arasında bir zıtlaşma meydana gelebilir. Aşkta liderliğimizi öne almak isteriz, ancak duyguları ifade etme konusunda zorlanırız. Bekleme dönemi olarak da bu dolunayın etkisini gözlemleyebiliriz.

Şubat ayı, içselleşme anlamında büyük önem taşır. Bu dolunayda duygularla düşünceler arasındaki dengeyi iyi sağlayabilirsek, olumlu bir dolunay geçirebiliriz.

18 Şubat tarihinde Güneş Balık burcunda seyrine başlayacaktır. Burada da merhamet, şefkat duygusu ön plandadır. Gönül dünyasında kendimizi rahatlatmak çok daha etkili olabilir.